Shembet ndërtesa në Mumbai – 11 të vdekur, përfshirë 8 fëmijë

Azia

Shembet ndërtesa në Mumbai – 11 të vdekur, përfshirë 8 fëmijë

Më: 10 qershor 2021 Në ora: 08:24
Foto

Të paktën 11 persona kanë vdekur.

Përfshirë tetë fëmijë, vdiqën pasi një ndërtesë rezidenciale në Mumbai u shemb mbi një ndërtesë tjetër të mërkurën vonë, thanë zyrtarët lokalë.

Policia tha se më shumë njerëz mund të bllokohen.

Tetë persona u plagosën dhe janë zhvendosur në spitalet aty pranë, thanë zyrtarët, shkruan Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat