A ju kujtohet ky djali nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot - Bota Sot
A ju kujtohet ky djali nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

Azia

A ju kujtohet ky djali nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

Më: 10 janar 2018 Në ora: 21:22
Omran Daqneesh

A ju kujtohet ky djali nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

Sulmet në Alepo, ishin konsideruar sulmet më të egra, ku përveç militantëve vdiqën e u lënduar shumë civilë.

Ndër të lënduarit ka pasur edhe shumë fëmijë, por fotoja që e theu internetin është ajo e këtij  djalit që kishte humbur gjithçka nga sulmi në Alepo.

Emri i tij është Omran Daqneesh dhe ka qenë vetëm pesë vjeçar.

Mediat kishin raportuar që ai ka mbetur jetim dhe tash është strehuar në një familje që po kujdesën për të.

Gjeni të bashkëlidhura fotot:

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera