Sulm vetëvrasës në Afganistan, dhjetë të vrarë - Bota Sot
Sulm vetëvrasës në Afganistan, dhjetë të vrarë

Azia

Sulm vetëvrasës në Afganistan, dhjetë të vrarë

Më: 1 korrik 2018 Në ora: 16:35
Ilustrim

Të paktën 10 vetë u vranë në një sulm në një sulm vetëvrasës me bombë në grupin sik dhe hindus në qytetin lindor të Afganistanit të Jalalabad, thanë zyrtarët sot.

Të paktën pesë persona u plagosën në sulmin vetëvrasës, tha shefi i policisë në provincën Nangarhar, njoftoi AP.

Aktualisht askush nuk e ka marrë përsipër këtë shpërthim dhe hetuesit po punojnë për të arritur në një përfundim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera