A po prodhon Korea e Veriut ende armë bërthamore? - Bota Sot
A po prodhon Korea e Veriut ende armë bërthamore?

Azia

A po prodhon Korea e Veriut ende armë bërthamore?

Më: 2 korrik 2018 Në ora: 22:36
Foto ilustrim

Raportet thonë se Koreja e Veriut po vazhdon programin e saj të armëve, pavarësisht premtimeve për denuklearizuam. Këto kanë hedhur dyshime mbi sinqeritetin e saj në bisedimet e paqes.

Raportet e fundit, bazuar në rrjedhjet e inteligjencës amerikane, sugjerojnë se vendi po vazhdon të përmirësojë vendet e tij të pasurimit bërthamor, ndër aktivitetet e tjera. Pra, çfarë po ndodh aktualisht?

Informacioni bazohet në burime të shumta të paidentifikuara nga komuniteti i inteligjencës amerikane, si dhe në studimin e Veriut të Veriut të imazheve satelitore të faqes Yongbyon, raporton BBC.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera