Hamasi hakon telefonat e ushtarëve izraelitë? - Bota Sot
Hamasi hakon telefonat e ushtarëve izraelitë?

Azia

Hamasi hakon telefonat e ushtarëve izraelitë?

Më: 3 korrik 2018 Në ora: 20:18
Foto ilustrim

Izraeli akuzoi sot grupin terrorist Hamas se ka sulmuar telefonat e ushtarëve izraelitë duke përdorur dy aplikacione të rreme për ndjekjen e rezultateve në Kupën Botërore në Rusi.

Tre aplikacione Android, të cilat tashmë janë hequr nga dyqani i Google Play Store, janë projektuar për të vjedhur të dhënat, dhe për të ndezur mikrofonin dhe kamerën në telefonat e ushtarëve izraelitë për t’i spiunuar, thanë dy zyrtarë ushtarakë izraelitë, transmeton Reuters.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera