Të paktën 15 viktima dhe 50 të zhdukur gjatë vërshimeve në Japoni - Bota Sot
Të paktën 15 viktima dhe 50 të zhdukur gjatë vërshimeve në Japoni

Azia

Të paktën 15 viktima dhe 50 të zhdukur gjatë vërshimeve në Japoni

Më: 7 korrik 2018 Në ora: 13:54
Japoni

Reshjet e mëdha të shiut kanë shkaktuar vërshime në jugpërndim të Japonisë të shtunën, duke lënë të vdekur 15 persona dhe më shumë se 50 të tjerë të zhdukur.

Agjencia e lajmeve japoneze Kyodo, raportoi viktima të tjera në Hiroshima, një nga ta fëmijë që ishte kapluar nga vërshimi.

Në mesin e të zhdukurve janë 5 persona që mbetën nën gërmadhat e shtëpisë së rrënuar. Një grua u gjend e vdekur në katin e dytë të shtëpisë e goditur nga vërshimi ndërsa zonat e tjera janë duke u evakuuar.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera