Demonstruesit detyrojnë qeverinë të ul çmimin e karburanteve - Bota Sot
Demonstruesit detyrojnë qeverinë të ul çmimin e karburanteve

Azia

Demonstruesit detyrojnë qeverinë të ul çmimin e karburanteve

Më: 8 korrik 2018 Në ora: 06:22
Haiti

Qeveria e Haitit pezulloi vendimin e sotëm për të rritur çmimet e karburanteve vetëm disa orë pasi demonstruesit sulmuan hotelin më të mirë të Western Premier, në një nga lagjet më të pasura të kryeqytetit të Haitit.

Kryeministri Haiti kishte njoftuar se ishte e nevojshme të rriteshin çmimet e karburanteve për të harmonizuar buxhetin dhe nuk jepnin ndonjë indikacion se ai do të heqë dorë, por qeveria e tij megjithatë e tërhoqi vendimin pasi protestat shpërthyen në të gjithë kryeqytetin.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera