Tërmet i fuqishëm godet Japoninë - Bota Sot
Tërmet i fuqishëm godet Japoninë

Azia

Tërmet i fuqishëm godet Japoninë

Më: 7 gusht 2018 Në ora: 18:39
Tërmeti

Një tërmet i fuqishëm tronditi sot bregun lindor të Japonisë dhe tani për tani nuk ka paralajmërime për cunami apo të dhëna për të lënduarit dhe dëmet, thanë zyrtarët.

Enti Gjeologjik i SHBA-së njoftoi se tërmeti u regjistrua herët në mëngjesin e së mërkurës sipas kohës lokale me fuqi prej 5.6 ballë Rihter.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...