400 miliardë dollarë dëme për 7 vite lufte në Siri - Bota Sot
400 miliardë dollarë dëme për 7 vite lufte në Siri

Azia

400 miliardë dollarë dëme për 7 vite lufte në Siri

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 19:12
Siri

Lufta që po zgjat për më shumë se shtatë vjet në Siri ka kushtuar rreth 400 miliardë dollarë, njoftuan sot Kombet e Bashkuara.

Vlerësimi i organizatës globale erdhi pasi më shumë se 50 ekspertë sirianë dhe ndërkombëtarë u takuan në Bejrut, organizuar nga Komisioni Ekonomik dhe Social i Kombeve të Bashkuara për Azinë Perëndimore (CESAO), njoftojnë mediat franceze.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...