Nëntë të vdekur nga rrëzimi i një helikopteri shpëtimi në Japoninë Lindore - Bota Sot
Nëntë të vdekur nga rrëzimi i një helikopteri shpëtimi në Japoninë Lindore

Azia

Nëntë të vdekur nga rrëzimi i një helikopteri shpëtimi në Japoninë Lindore

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 23:49
Ilustrim

9 persona kanë mbetur të vdekur nga rrëzimi i një helikopteri shpëtimi në malet e Japonisë Lindore.

Ky helikopter u rrëzua në kufirin prefektural midis Gunma dhe Nagano teksa ishte duke kontrolluar një gjurmë malore për alpinistë, njofton Kyodo.

Shkaku i rrëzimit mbetet i panjohur, megjithëse dëshmitarët okularë kanë thënë se motori bëri tinguj të çuditshëm dhe se po fluturonte në një lartësi të ulët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...