Kali i Nilit mbyt turistin nga Kina - Bota Sot
Kali i Nilit mbyt turistin nga Kina

Azia

Kali i Nilit mbyt turistin nga Kina

Më: 12 gusht 2018 Në ora: 20:54
Kali i Nilit

Në luginën keniane të Rift, në brigjet e liqenit Naivasha, një kalë i Nilit sulmoi dhe vrau një turist nga Kina ndërsa plagosi një tjetër, thanë sot zyrtarët.

Incidenti ndodhi mbrëmë ndërsa një turist kinez po fotografonte zonën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat