16 persona të zhdukur nga rrëzimi i helikopterit në Taxhikistan - Bota Sot
16 persona të zhdukur nga rrëzimi i helikopterit në Taxhikistan

Azia

16 persona të zhdukur nga rrëzimi i helikopterit në Taxhikistan

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 11:21
Taxhikistan

Trembëdhjetë alpinistë dhe tre anëtarë të ekuipazhit të një helikopteri rezultojnë të zhdukur pasi helikopteri i tyre është detyruar të bëjë ulje të sforcuar në malet e Taxhikistanit, njoftuan sot autoritetet e këtij shteti të Azisë Qendrore.

Sipas Komitetit të Emergjencave së Taxhikistanit, dy helikopterë të tjerë të forcave të shpëtimit janë drejtuar në vendin e aksidentit në lindje të vendit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...