Ushtari izraelit qeshë ndërsa qëllon me armë palestinezin - Bota Sot
Ushtari izraelit qeshë ndërsa qëllon me armë palestinezin

Azia

Ushtari izraelit qeshë ndërsa qëllon me armë palestinezin

Më: 27 gusht 2018 Në ora: 17:35
Pamje nga video

Një video tronditëse është shpërndarë në Facebook, që tregon momentin kur një ushtar izraelit qeshë përderisa qëllon me armë një palestinez.

Një prej ushtarëve tjerë, shihet duke e mësuar atë se kur ta qëllojë palestinezin, duke i thënë: “Prit. Do të afrohet. Prit derisa të afrohet”.

“Mos qëllo. Do ta bësh të largohet. Duhet ta qëllojmë mirë”, i thotë ushtari atij.

Dhe krejt kjo sepse palestinezët i gjuajtën me gurë ata. “Kjo do t’i mësojë që të mos gjuajnë me gurë më”, thotë njëri nga ushtarët.

Shikojeni videon: 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat