Kina mohon akuzën e Trump për hakimin e emailave të Hillary Clinton - Bota Sot
Kina mohon akuzën e Trump për hakimin e emailave të Hillary Clinton

Azia

Kina mohon akuzën e Trump për hakimin e emailave të Hillary Clinton

Më: 29 gusht 2018 Në ora: 14:29
Kina

Pekini zyrtar sot hodhi akuzat e presidentit të SHBA-së, Donald Trump se ka hakuar email-at e kandidates demokrate Hillary Clinton gjatë fushatës zgjedhore në 2016.

"Ne kundërshtojmë fuqimisht të gjitha aspektet e sulmeve kibernetike dhe spiunazhit", tha zëdhënësja e ministrisë së jashtme kineze Hua Chuning në një konferencë shtypi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...