Nafta do të mbetet midis 70- 80 dollarë për fuçi këtë vit - Bota Sot
Nafta do të mbetet midis 70- 80 dollarë për fuçi këtë vit

Azia

Nafta do të mbetet midis 70- 80 dollarë për fuçi këtë vit

Më: 3 shtator 2018 Në ora: 12:22
Foto

Ministri i naftës dhe gazit i Omanit, Mohammed bin Hamad al-Rumhi, pret që çmimet e naftës të mbeten midis 70 deri 80 dollarë për fuçi deri në fund të këtij viti.

"Dëshira e të gjithë atyre që bashkëpunojmë me Organizatën e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) është furnizimi i tregut me vëllime të mjaftueshme të naftës për të siguruar që konsumatorët të mos jenë në rrezik dhe çmimi aktual i naftës është i drejtë", tha Hamad al-Rumhi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...