Kim serish angazhohet për denuklearizim - Bota Sot
Kim serish angazhohet për denuklearizim

Azia

Kim serish angazhohet për denuklearizim

Më: 6 shtator 2018 Në ora: 09:29
Lideri i Koresë Veriore, Kim Jong Un

Lideri i Koresë Veriore, Kim Jong Un, serish theksoi se është i përkushtuar për denuklearizimin e Gadishullit të Koresë, transmeton KCNA.

"Theksojmë se pozita jonë edhe e Kim është për të larguar në tërësi kërcënimin e konfliktit të armatosur dhe luftës horro në Gadishullin e Koresë dhe ta shndërrojmë në paqe pa armë nukleare dhe pa kërcënime nukleare”, thuhet në deklaratë, të cilën e transmeton agjencia koreane e lajmeve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...