Kufiri mes Jordanisë dhe Sirisë pritet të rihapet së shpejti - Bota Sot
Kufiri mes Jordanisë dhe Sirisë pritet të rihapet së shpejti

Azia

Kufiri mes Jordanisë dhe Sirisë pritet të rihapet së shpejti

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 18:39
Pika kufitare midis Jordanisë dhe Sirisë

Pika kufitare midis Jordanisë dhe Sirisë do të rihapet së shpejti, ka bërë të ditur një zëdhënëse e qeverisë jordaneze.

Kufiri midis këtyre dy vendeve ishte mbyllur vite më parë dhe autoritetet nuk kanë lejuar qarkullimin e ndërsjellë, shkruan Euronews.

“Kjo ishte një arterie e rëndësishme e tregtisë dhe transitit midis Jordanisë dhe Sirisë”, ka thënë zëdhënësja e qeverisë jordaneze,  Jumana Ghunaimat.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera