Arabët të befasuar, pranë Mekës bie borë - Bota Sot
Arabët të befasuar, pranë Mekës bie borë

Azia

Arabët të befasuar, pranë Mekës bie borë

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 14:57
Pamje nga bora

Krahina e Maysan afër Mekës u shndërrua në një skenë piktoreske pasi bora ra në tokat e saj pas një vale shiu, duke nxitur disa përdorues të mediave sociale që ta quanin “nusja e veshur me fustanin e saj të bardhë”.

Shumë fotografë dokumentuan pamjen, pasi moti i ftohtë ndihmoi të mbante flokët e borës që mbulonin pemët, luginat dhe malet nga shkrirja.

Maysan karakterizohet nga male të famshme dhe dhjetëra fshatra.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera