Indi, hapet spitali i parë për elefantë - Bota Sot
Indi, hapet spitali i parë për elefantë

Azia

Indi, hapet spitali i parë për elefantë

Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 18:14
Elefantë

Në Indi është hapur spitali i parë për elefantë.

Në këtë vend besohet të jene mbi 3,000 elefantë, ndërsa spitali i ri ka për qellim që t’ju ndihmoje atyre që janë shpëtuar.

Sipas Katrick Satyanaraya nga organizata Wildlife SOS, elefantët përjetojnë abuzime dhe brutalitete të ndryshme që u shkaktojnë probleme shëndetësore të cilat kanë nevojë të adresohen.

Spitali gjendet në Uttar Pardesh dhe është i pajisur me makineritë të teknologjisë më të re për trajtimin e kafshëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...