Kinë: Vetura hyn në një grup nxënësish, pesë të vdekur - Bota Sot
Kinë: Vetura hyn në një grup nxënësish, pesë të vdekur

Azia

Kinë: Vetura hyn në një grup nxënësish, pesë të vdekur

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 12:53
Foto

Të paktën pesë persona humbën sot jetën dhe 18 u plagosën kur një makinë u fut në një grup njerëzish, në mesin e të cilëve kishte edhe nxënës, përpara një shkolle fillore në Huludao, në verilindje të Kinës.

Stacioni televiziv shtetëror CTV raportoi se shoferi ishte arrestuar, raporton agjencia AP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...