Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin që vrau 25 vetë në Pakistan - Bota Sot
Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin që vrau 25 vetë në Pakistan

Azia

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin që vrau 25 vetë në Pakistan

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 16:03
Pakistan

Shteti Islamik ka deklaruar se qëndron prapa sulmit me bombë që vrau 25 persona dhe lëndoj 20 të tjerë në Pakistanin veriperëndimor.

Sipas organizatës terroriste numri i të vdekurve nga sulmi vetëvrasës është 57, shkruan Euronews.

Ndërsa autoritetet pakistaneze kanë raportuar se numri i viktimave është 25 dhe 20 të tjerë të plagosur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...