Arrestohen 7 shikues të dhunshëm në palestrën e sporteve në Rahovec, 2 policë të lënduar - Bota Sot
Arrestohen 7 shikues të dhunshëm në palestrën e sporteve në Rahovec, 2 policë të lënduar

Basketboll

Arrestohen 7 shikues të dhunshëm në palestrën e sporteve në Rahovec, 2 policë të lënduar

Më: 1 mars 2019 Në ora: 21:52
Rahovec

Policia e Kosovës ka pranuar kërkesën nga FBK-ja dhe po ashtu nga klubi i basketbollit të Rahovecit, për të bërë sigurimin e lojës së basketbollit që do të zhvillohej sonte në qytetin e Rahovecit.

Sipas planit operativ të përgatitur policia ka ndërmarrë masat e duhura për mbarëvajtjen e ndeshjes sportive në kuadër të “Euroing Kupa e Kosovës – Final 8”.

Gjatë zhvillimit të ndeshjes ka filluar një incident mes shikuesve në tribuna, kjo ka bërë që policia të intervenojë dhe të arrestojë shtatë (7) të dyshuar.

”Gjatë intervenimit dy policë kanë pësuar lëndime të lehta trupore. Të arrestuarit janë intervistuar dhe më pas me aktvendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë”, theksohet në kumtesë.

Policia e Kosovës, apelon tek të gjithë sportdashësit, shikuesit në palestra,  që të kenë sjellje dinjitoze dhe sportive, në të kundërtën policia në të gjitha rastet ku do të ketë huliganizëm dhe forma tjera të palejuara, do të intervenojë dhe në bashkëpunim me organet e drejtësisë si në këtë rast, do merren masat adekuate ligjore ndaj atyre që shkaktojnë skena të tilla të padëshiruara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat