Në Rahovec Final Four për U-16 dhe U-18 - Bota Sot
Në Rahovec Final Four për U-16 dhe U-18

Basketboll

Në Rahovec Final Four për U-16 dhe U-18

Më: 2 prill 2019 Në ora: 21:27
Foto ilustrim

Në organizim të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) dhe në bashkëpunim me KB Rahoveci dhe Komunën e Rahovecit në fundjavë në palestrën “Mizahir Isma” do të organizohet Final Four i Kupës së Kosovës për grupmoshën U16 dhe U18.

Ekipet gjysmëfinaliste në kategorinë U16 janë M Junior, Vushtrria Basket, Kerasan Prishtina dhe Borea, kurse te U18 janë Penza, Kerasan Prishtina, Borea dhe Golden Eagle Ylli.

Orari i ndeshjeve:

E shtunë (06.04.2019):

11:00 M Junior – Vushtrria Basket (U16)

13:00 Kerasan Prishtina – Borea (U16)

15:00 Penza – Kerasan Prishtina (U18)

17:00 Borea – Golden Eagle Ylli (U18)

E dielë (06.04.2019):

14:00 Finalja – U16

16:00 Finalja – U18

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...