Prishtina e çon në shtëpi Penzën për finalen me Bashkimin - Bota Sot
Prishtina e çon në shtëpi Penzën për finalen me Bashkimin

Basketboll

Prishtina e çon në shtëpi Penzën për finalen me Bashkimin

Më: 6 prill 2019 Në ora: 19:23
Prishtina e çon në shtëpi Penzën për finalen me Bashkimin

Klubi i basketbolit Prishtina e ka mposhtur Penzën në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të play-offit në Ligën e Femrave me rezultat 41:79.

Prishtina dhe Bashkimi do të takohen në finalen e play-offit të Ligës së Femrave në basketboll. Përderisa Prishtina eliminoi Penzën (2:0) në seri, edhe Bashkimi me të njëjtën seri eliminoi Kastriotin.

Prishtina është fituese e Kupës së Kosovës, e cila synon edhe titullin, kurse Bashkimi beson se do ta mbrojnë titullin e kampionit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...