Kerasan Prishtina, fiton Kupën e Kosovës - Bota Sot
Kerasan Prishtina, fiton Kupën e Kosovës

Basketboll

Kerasan Prishtina, fiton Kupën e Kosovës

Më: 7 prill 2019 Në ora: 19:32
Kerasan Prishtina, fiton Kupën e Kosovës

Klubi i basketbollit Kerasan Prishtina është shpallur Fituese e Kupës se Kosovës për edicionin 2018/2019 në Ligën U18 pasi e ka mposhtur Borean pas vazhdimeve me rezultat 87:86.
Lojtari më i vlefshëm (MVP) është zgjedhur Donat Rexhepi.

Një sukses i madh dhe që i bën të lumtur këtë ekip, që gjithesi e kanë festuar ngadhënjimin në këtë garë të rëndësishme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...