Përgjigjet Rifati: Kur je i pastër para Zotit, kushdo që leh për mua karvani ec  - Bota Sot
Përgjigjet Rifati: Kur je i pastër para Zotit, kushdo që leh për mua karvani ec 

Basketboll

Përgjigjet Rifati: Kur je i pastër para Zotit, kushdo që leh për mua karvani ec 

Nga: Kemajl Goca Më: 18 prill 2019 Në ora: 17:38
Përgjigjet Rifati: Kur je i pastër para Zotit, kushdo që leh për mua karvani ec 

Debutuesi i elitës së basketbollit Ponte Prizreni, si mysafirë triumfoi me rezultat të ngushtë 71:70 kundër Rahovecit, në ndeshjen e vlefshme të play-off-it (meshkujt). Megjithatë, kjo humbje e Rahovecit ka irrituar tifozët e këtij ekipit “Vreshtarët”, të cilën kanë akuzuar për manipulim dy lojtarë të klubit të tyre Deshaun Minnis dhe Fred Richardson, si dhe trajnerin e Ponte Prizrenit, Arbnor Rifati. Trajneri i Ponte Prizrenit është shumë i qetë dhe sipas tij, këto janë krejt shpifje.
“Thjesht shpifje, i kuptoj mllefin dhe djeksimin nga humbja por kjo është e pabazë”, tha Rifati për gazetën kombëtare “Bota sot”. 
A iu stresojnë këto akuza për manipulim?
 “Aspak, kur je i pastër para Zotit, kushdo që leh për mua karvani ec”, përgjigjet Rifati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...