Serbia qet flakë për goje, nuk e ka pritur këtë! - Bota Sot
Serbia qet flakë për goje, nuk e ka pritur këtë!

Basketboll

Serbia qet flakë për goje, nuk e ka pritur këtë!

Nga: Kemajl Goca Më: 19 prill 2019 Në ora: 11:35
Serbia qet flakë për goje, nuk e ka pritur këtë!

Po vajtojnë serbët! Po e vajtojnë atmosferën në palestrën e sportit ‘Moraça’ në Podgoricë! Sipas tyre apo siç dinë ata të vajtojnë me lot krokodili, se klubi i basketbollit Cërvena Zvezda nga Beogradi u prit keq të dielën që e lamë dhe s’e kishin besuar se kjo do t’i ndodhë në një vend siç është Podgorica, që e konsiderojnë vend mik! Serbët edhe vet e dinë por s’e pranojnë se Zvezda kudo është e urryer për shkak se njihet si klubi me nacionalist në ish Jugosllavi dhe këto i ka edhe sot në shpirt!

Sipas Informer, në një pjesë të sallës nuk do të ketë tifozë në Podgoricë, për shkak se sipas shkarravitjeve që bëjnë mediat serbe, se tifozët e Buduçnostit nga Podgorica në ndeshjen e play-off-it të ABA League, u sollën keq dhe hodhën gjësende dhe pështyn lojtarët e delegacionin e Zvezdës. Serbia po qet flakë se këtë nuk e kanë pritur, por e kanë pa se klubi i tyre urrehet kudo që shkon për shkak të historisë së keqe!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...