Plasin grushtet në NBA – Lojtarët e Brooklyn dhe 76ers humbin kontrollin - Bota Sot
Plasin grushtet në NBA – Lojtarët e Brooklyn dhe 76ers humbin kontrollin

Basketboll

Plasin grushtet në NBA – Lojtarët e Brooklyn dhe 76ers humbin kontrollin

Më: 20 prill 2019 Në ora: 23:03
Lojtarët e Brooklyn dhe 76ers humbin kontrollin

Ndeshja e ‘Play Off’, mes Brooklyn Nets dhe Philadelphia 76ers nuk shkoi ashtu siç ishte pritur.

Situata eskaloi gjatë çerekut të tretë, pas një ndërhyrje të gabueshme të Joel Embiid në Jarrett Allen.

Reagimi i Embiid tregoi sikur lojtari e bëri ndërhyrjen pa dashje, njësoj sikur Allen i cili nuk i reagoi në mënyrë të ashpër.

Por, ishte shoku i skuadrës së Allen ai i cili i dha një të shtyrë qendrës së 76ers, shtyrje kjo që u përcoll edhe me disa grushte.

Në ndihmë të Embiid erdhi Jimmy Butler, i cili menjëherë goditi anëtarin e Brooklyn Nets, për të bërë një tollovi të madhe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...