Prishtina fiton dramën në Prizren - Bota Sot
Prishtina fiton dramën në Prizren

Basketboll

Prishtina fiton dramën në Prizren

Më: 21 prill 2019 Në ora: 12:38
Prishtina fiton dramën në Prizren

Prishtina ka shënuar fitore në “Sezai Surroi” ndaj Bashkimit në ndeshjen e tretë finale të Ligës së Femrave me rezultat të ngushtë 77:79.
Më e merituara për këtë fitore të Prishtinës ishte Braennan Farrar i cila shënoi 22 pikë, pati 6 kërcime e 4 asistime. Me lojë të mire u dalluan edhe Tykyrah Williams me 19 dhe Saranda Daci me 18 pikë.
Kurse për Bashkimin formë të lartë tregoi Danisha Shaw, që shënoi 33 pikë, pati 12 kërcime e 11 asistime.
Ndeshja kthyese do të zhvillohet në Prishtinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...