New Basket shpallet kampion i Ligës së Dytë - Bota Sot
New Basket shpallet kampion i Ligës së Dytë

Basketboll

New Basket shpallet kampion i Ligës së Dytë

Më: 23 prill 2019 Në ora: 11:31
New Basket shpallet kampion i Ligës së Dytë

Pas fitores ndaj Megasportit në ndeshjen e tretë të play-offit me rezultat 59:71, klubi i basketbollit New Basket shpallet kampion i Ligës së Dytë dhe nga edicioni i ardhshëm do të garoj në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll.

Është një sukses i madh për këtë ekip e cila është ngjitur në një rang më të lartë të garave. Ekip që ka synime të mëdha për edicionin e ri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...