Rahoveci kampion të Stobi Flips Ligës U18 - Bota Sot
Rahoveci kampion të Stobi Flips Ligës U18

Basketboll

Rahoveci kampion të Stobi Flips Ligës U18

Më: 16 maj 2019 Në ora: 15:26
Rahoveci kampion të Stobi Flips Ligës U18

Basketbollistët e Rahovecit janë shpallur kampion të Stobi Flips Ligës Unike U18.

Finalja, gjegjësisht ndeshja e dytë e Play-Off-it në mes të Rahovecit dhe Penzës, përfundoi me rezultat 67:65 për rahovecianët, ku grupmoshat U-18 u shpallën kampion të Kosovës para 2 mijë shikuesve në palestrën “Mizahir Isma”, ka përfunduar në atmosferë impozante.
Rahoveci ka triumfuar edhe në ndeshjen e dytë finale kundër Penzës të luajtur në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...