Kosova miqësore me Maqedoninë Veriore - Bota Sot
Kosova miqësore me Maqedoninë Veriore

Basketboll

Kosova miqësore me Maqedoninë Veriore

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 11:13
Kosova miqësore me Maqedoninë Veriore

Basketbollistët e Kosovës U-20, te premten në konkurrencën e meshkujve do të zhvillojnë miqësoren e parë në kuadër të përgatitjeve për Kampionatin Evropian U-20, Divizioni B, që mbahet nga 12 deri më 21 korrik në Matosinhos/Portugali.

“Dardanët” nesër janë mysafirë të Maqedonisë Veriore U-20, në përballjen që zhvillohet në Mavrovë. Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 17:00.

Kjo ndeshje do t’i shërbejë përzgjedhësit të Kosovës U-20, Ibrahim Karabegu për të parë nga afër formën e lojtarëve.

Basketbollistët e Kosovës U-20 kanë filluar më parë stërvitjet në Prishtinë për të pasur një paraqitje sa më të mirë në Portugali.

Kosova është në Grupin C së bashku me Suedinë, Holandën, Gjeorgjinë, Estoninë dhe Armeninë.

Orari

12 korrik Estonia-Kosova

13 korrik Kosova-Holanda

14 korrik Armenia-Kosova

16 korrik Kosova-Gjeorgjia

17 korrik Kosova-Suedia

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...