Rusët shkruajnë për Prishtinën, kështu e thonë emrin e Kosovës - Bota Sot
Rusët shkruajnë për Prishtinën, kështu e thonë emrin e Kosovës

Basketboll

Rusët shkruajnë për Prishtinën, kështu e thonë emrin e Kosovës

Nga: K. Goca Më: 4 korrik 2019 Në ora: 12:34
Rusët shkruajnë për Prishtinën, kështu e thonë emrin e Kosovës

Klubi i basketbollit Nizhny Novgorod nga Rusia, në faqen e saj, ka konfirmuar edhe shortin e Champions League në basketboll. 

Ata shkruajnë se sezoni 2019/2020 nis me ndeshjet me 26 dhe 29 shtator. 

“Kundërshtari ynë do të jetë fituesi i çiftit nga raundi i parë - Prishtina (Kosovë) – Legia  Varshavë (Poloni), raportohet nga klubi rusët. Në gjuhën ruse e shkruajnë Kosovo.

Ata Kosovën e quajnë tamam Kosovë dhe e njohin si shtet.

Image

“Ndeshja e parë do të luhet në udhëtim, e dyta në shtëpi, në këto ndeshje vendoset se do të hyjmë në sezonin e rregullt të Champions League”, thuhet nga klubi rus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...