Sot, Kosova përballë Sllovenisë - Bota Sot
Sot, Kosova përballë Sllovenisë

Basketboll

Sot, Kosova përballë Sllovenisë

Më: 5 korrik 2019 Në ora: 10:46
Sot, Kosova përballë Sllovenisë

Sot në Shkup fillon Kampionati Evropian i Divizionit B, për U-18, në konkurrencën e femrave. Evropiani përfundon më 14 korrik.

Kosova është në Grupin A, së bashku me Slloveninë, Estoninë, Danimarkën, Norvegjinë dhe Finlandën.

Dy Përfaqësueset e para në grupe do të kualifikohen në çerekfinale, vendi i tretë dhe i katërt do të luajnë për pozitat 9-16, kurse vendi i pestë dhe i gjashtë në grupe do të luftojnë për pozitat 17-23.

Takimi i parë i Kosovës është ndaj Sllovenisë favorite nga ora 14:15. Ky do të jetë takimi për vashat kosovare, që shpresojnë në një paraqitje të mirë në këtë Evropian.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...