Dardan Berisha fiton para të majme pas paditjes kundër Cibonës - Bota Sot
Dardan Berisha fiton para të majme pas paditjes kundër Cibonës

Basketboll

Dardan Berisha fiton para të majme pas paditjes kundër Cibonës

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 14:57
Dardan Berisha fiton para të majme pas paditjes kundër Cibonës

Basketbollisti Dardan Berisha e ka fituar padinë ndaj skuadrës së madhe të Cibonës.

Berisha në konton e tij do të inkasoj rreth 22 mijë euro, me arsye që Cibona i kishte mbetur borxh për shkak të mos respektimit të kontratës.

Në të kaluarën basketbollisti Berisha ishte paraqit për skuadrën kroate, derisa momentalisht nuk dihet se a do të vazhdojë me Prishtinën apo do të kalojë në ndonjë klub tjetër.

Dardani nesër do të bashkohet me përfaqësuesen e Kosovës në prag të dy dueleve ndaj  Luksemburgut dhe Britanisë së Madhe në kuadër të Eurobasketit 2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat