Koshi vazhdon me Rahovecin - Bota Sot
Koshi vazhdon me Rahovecin

Basketboll

Koshi vazhdon me Rahovecin

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 16:20
Koshi vazhdon me Rahovecin

Skuadra e Rahoveci synon që të jetë sa më e fortë për edicionin e ri në elitën e basketbollit të Kosovës (meshkujt).

“Një nga basketbollistët me perspektiv në Kosovë Atik Koshi, do të vazhdojë edhe një edicion të mbrojë ngjyrat e klubit tonë.

Marrëveshja me Atikun është arritur kohë më parë, ndërsa nënshkrimi është bërë para udhëtimit të tij në Portugali ku po merr pjesë me Kosovën U20.

Marrëveshja është finalizuar në prani të kryetarit të klubit Bekim Hoxha dhe anëtarit të bordit Alban Rama. Koshi me disiplinën e tij po vazhdon paraqitjet e mira edhe me Kosovën në Portugali, ndërsa e dini qe i njëjti ka qenë krucial në shumë ndeshje edhe edicionin e kaluar”, njofton KB Rahoveci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat