Alban Rama, ushtrues detyre i kryetarit të KB Rahovecit - Bota Sot
Alban Rama, ushtrues detyre i kryetarit të KB Rahovecit

Basketboll

Alban Rama, ushtrues detyre i kryetarit të KB Rahovecit

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 13:04
Alban Rama

Bordi i Klubit të Basketbollistik të Rahovecit, të dielën ka pranuar kërkesën e kryetarit të klubit, Bekim Hoxha për dorëheqje.

Hoxha ka treguar edhe arsyen e largimit duke thënë se neni 14 nuk e lejon që një person të mbaj pozitën e zyrtarit publik dhe atë të kryetarit të Klubit, pasi klubi është i regjistruar si organizatë joqeveritare.

Anëtarët e bordit e kanë falënderuar kryetarin për punën e tij pesëvjeçare, ndërsa ai pritet të vazhdoi kontributin në skuadër, transmeton KosovaPress.

Pas këtij vendimi dhe diskutimeve të mëdha në bord, është vendosur që ushtrues i detyrës si kryetar i klubit të emërohet Alban Rama.

Klubi për momentin është duke bërë përgatitjet për sezonin e ardhshëm dhe po shpresojnë që të jenë ende më të fortë se në sezonin paraprak.

Klubi i Rahovecit e ka konfirmuar përmes një njoftimi në Facebook. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...