Shatri zyrtarizon listën për Evropian

Basketboll

Shatri zyrtarizon listën për Evropian

Më: 2 gusht 2019 Në ora: 16:43
Shatri zyrtarizon listën për Evropian

Basketbollistet e Kosovës U20 për herë të parë do të marrin pjesë në një ngjarje madhore siç është Kampionati Evropian i Divizionit B.  

Vashat e Kosovës nuk kanë presion, pasi marrin pjesë për herë të parë dhe gjithashtu janë më të reja në moshë se kundërshtaret e tyre. Mosha mesatare në ekipin e Kosovës është rreth 17 vjeç dhe synimi është të fitojnë përvojë, por vashat e Kosovës kërkojnë ndihmën e publikut në Evropianin historik në Prishtinë.  

Basketbollistet të premten kanë zhvilluar stërvitjen e fundit, ku përzgjedhësi i Kosovës, Fidan Shatri ka shpallur edhe 12-shen përfundimtare.  

Lista 

Besjana Martinaj (C)  

Tringa Ukaj 

Fjolla Ajeti 

Dilleza Dekaj 

Astera Tuhina 

Agnesa Rrahmani 

Mirlinda Daku  

Ervala Shabani  

Yllka Berisha  

Florentina Karavidaj 

Ergita Dema  

Melisa Ibrahimi  

Trajner: Fidan Shatri  

Ndihmëstrajner: Ismet Ferati 

Ndihmëstrajnere: Gentiana Ismaili.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat