Kosova ndeshet me Islandën - Bota Sot
Kosova ndeshet me Islandën

Basketboll

Kosova ndeshet me Islandën

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 12:28
Kosova ndeshet me Islandën

Sonte do të zhvillohen vetëm dy ndeshje në Evropianin në Prishtinë.

Dy takimet do të zhvillohen në grupin që luftojnë për pozitat 9-12.

Kosova do të përballet me Islandën nga ora 19:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, derisa në palestrën “1 Tetori”, zhvillohet takimi tjetër Greqi-Ukrainë.

Vashat e Kosovës janë më të reja në moshë dhe gjithashtu për herë të parë paraqiten në një garë ndërkombëtare. Ato kanë nevojë për përkrahje nga tifozët, derisa synimi në këtë Evropian është të fitojnë përvojë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...