Zyrtare: KB Prishtina sjell transferimin e radhës - Bota Sot
Zyrtare: KB Prishtina sjell transferimin e radhës

Basketboll

Zyrtare: KB Prishtina sjell transferimin e radhës

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 10:27
Arian Memeti

KB Prishtina vazhdon të përforcohet për sezonin e ri të garave në elitën e basketbollit të Kosovës.

Kryeqytetasit vazhdojnë të jenë në mesin e skuadrave më aktive këtë verë.

Kampionët e Kosovës kanë njoftuar se kanë nënshkruar me basketbollistin Arian Memeti, që vjen nga Kerasan Prishtina.

“Një ndër pak lojtarët vendorë të njohur për lojë energjike dhe atraksione do të jetë pjesë e skuadrës sonë për sezonën 2019-20”.

“Ariani me shumë potencial dhe 203 centimetrat e tij dhe punën e pa lodhshme do te jetë ndihmesë e madhe për klubin tonë”, shkruhet në njoftimin e KB Prishtinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...