Sot fillon Evropiani për vashat e Kosovës U16 - Bota Sot
Sot fillon Evropiani për vashat e Kosovës U16

Basketboll

Sot fillon Evropiani për vashat e Kosovës U16

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 14:44
Sot fillon Evropiani për vashat e Kosovës U16

Vashat e Kosovës U16 sot fillojnë rrugëtimin e tyre në Kampionatin Evropian, Divizioni B, në Sofje të Bullgarisë, që do të zgjasë deri më 24 gusht.

Kosova ndodhet në Grupin C së bashku me Sllovakinë, Izraelin, Kroacinë, Norvegjinë dhe Zvicrën.

Ndeshjen e parë, vashat e Kosovës U16 e zhvillojnë ndaj Sllovakisë (sot) nga ora 19:30.

Më pas do të takohen me Izraelin, Kroacinë, Zvicrën dhe Norvegjinë.

Synimi i Kosovës është të fitojnë përvojë në këtë Evropian dhe të përfaqësojnë shtetin denjësisht në këtë Evropian shumë të rëndësishëm.

Lista e Kosovës

Arba Hashani

Enisa Kamerolli

Anita Grainca

Zyhrije Pireva

Dije Daku

Gresa Berisha

Rea Ukaj

Anesa Korqa

Fjolla Ajeti

Astera Tuhina

Melda Baliqi

Vanesa Bojku

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...