Sfida e radhës me Izraelin - Bota Sot
Sfida e radhës me Izraelin

Basketboll

Sfida e radhës me Izraelin

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 10:40
Sfida e radhës me Izraelin

Kosova U16 në konkurrencën e femrave ka nisur me humbje Kampionatin Evropian, Divizionin B, që ka filluar sot në Sofje të Bullgarisë.

Vashat e Kosovës kanë pësuar nga Sllovakia me rezultat 45:74 (8:12, 9:27, 14:14, 14:21).

Astera Tuhina shënoi 14 pikë e bëri 11 kërcime, derisa Enisa Kamerolli realizoi 11 pikë e tetë kërcime

Ndeshja e ardhshme për Kosovën do të jetë të shtunën ndaj Izraelit, që dje ka pësuar nga Norvegjia.

Pjesë e grupit janë edhe Kroacia dhe Zvicra.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat