Selektori i Serbisë u zbulua pse kishte ardhur në Kosovë - Bota Sot
Selektori i Serbisë u zbulua pse kishte ardhur në Kosovë

Basketboll

Selektori i Serbisë u zbulua pse kishte ardhur në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 18 gusht 2019 Në ora: 12:54
Selektori i Serbisë u zbuua pse kishte ardhur në Kosovë

Nuk kishte ardhur se i hante fortë për turneun e futbollit të vogël ‘Miqësia 2019’ në Leposaviq, as për të hapur turneun por as për sytë të maçorrit, por me një mision shumë të rëndësishëm selektori i Serbisë, Aleksandër Gjorgjeviq.

Ai së bashku me kreun e Federatës së Basketbollit të Kosovës, para disa ditëve erdhën në Leposaviq dhe realizuan misionin e tyre! Misioni i tij ishte aq i poshtër sa i keqpërdori fëmijët e vegjël serb, që me 16 gusht të jenë në palestrën në Athinë dhe të shpalosin edhe pankartën, ku shkruan Graçanica, KIM, Serbia-Greece etj. 

Pse kanë shkuar fëmijët serb nga Kosova për të pa një lojë basketbolli, mes Serbisë dhe Turqisë, asgjë nuk ka të keqe, por idiotizmi më i madh që ata u keqpërdorën dhe shpalosën pankartën provokuese. Kjo u bë në bashkëpunim me një farë zyre që kanë serbët në Kosovë dhe e ndihmuar nga Federata e Basketbollit e Serbisë dhe ideatori Aleksandër Gjorgjeviq!

Kjo është jonormale që të abuzohet me fëmijë siç bëri Federata e basketbollit të Serbisë dhe t’i mësojnë fëmijët ashtu të dalin me pankarta të turpshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...