Bluza e basketbollit e Obama-s shitet për 120.000 dollarë - Bota Sot
Bluza e basketbollit e Obama-s shitet për 120.000 dollarë

Basketboll

Bluza e basketbollit e Obama-s shitet për 120.000 dollarë

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 23:56
Barack Obama

Bluza e basketbollit e ish-presidentit të SHBA-së Barack Obama u shit sot në një ankand për 120,000 dollarë, tha shtëpia që organizoi shitjen në Teksas.

Obama kishte veshur një bluzë të basketbollit kur ishte 18-vjeç, në një shkollë të mesme në Hawaii, ku jetonte, sipas shtëpisë së ankandeve Heritage Oaks.

Ish-presidenti Obama është një tifoz i basketbollit që ai shpesh luante ndërsa ishte në Shtëpinë e Bardhë, me staf presidencial si dhe të ftuar.

Bluza është blerë nga një koleksionist i sportit dhe artefakteve, i cili nuk deshi të identifikohej.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...