Kosova U16 do të ndeshet me Maqedoninë Veriore - Bota Sot
Kosova U16 do të ndeshet me Maqedoninë Veriore

Basketboll

Kosova U16 do të ndeshet me Maqedoninë Veriore

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 11:53
Kosova U16 do të ndeshet me Maqedoninë Veriore

Kosova U16 (F) sot nga ora 19:30 do të ndeshet me Maqedoninë Veriore, në Kampionatin Evropian, Divizioni B, që po zhvillohet në Sofje të Bullgarisë.

Ky takim do të përcaktojë vendin e dytë në grupin, ku Zvicra është lidere me dy fitore, në garë për vendet 17-22.

Kosova dhe Maqedonia kanë pësuar nga Zvicra dhe do të kërkojnë vendin e dytë në grup, derisa sfida e fundit për vashat kosovare do të jetë të shtunën, ku do të caktohet përfundimisht se në cilën pozitë do të renditen.

Sidoqoftë, ky Evropian, ishte një përvojë e mirë për vashat e Kosovës, që në ardhmen pritet të bartin barrën kryesore për Kosovën në basketboll.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...