Kosova U15, pjesëmarrëse në turneun në Maqedoninë Veriore - Bota Sot
Kosova U15, pjesëmarrëse në turneun në Maqedoninë Veriore

Basketboll

Kosova U15, pjesëmarrëse në turneun në Maqedoninë Veriore

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 16:15
Kosova U15, pjesëmarrëse në turneun në Maqedoninë Veriore

Kosova U15, pjesëmarrëse në turneun në Maqedoninë VerioreKosova U15, pjesëmarrëse në turneun në Maqedoninë Veriore.

Kosova U15 në konkurrencën e meshkujve dhe atë të femrave do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar në Maqedoninë Veriore, në kuadër të programit “Youth Development Fund” të FIBA Evropës.

Në këtë turne pesë shtete janë pjesëmarrëse: Kosova, Turqia, Maqedonia, Bullgaria dhe Rumania.

Kosova të premten nga ora 13:00 do të ballafaqohet me Rumaninë dhe nga ora 21:00 me Turqinë, si tek meshkujt, po ashtu edhe tek femrat.

Turneu i radhës do të mbahet në Kosovë, në fund të tetorit dhe perfundimtari në Turqi në mars të vitit 2020. Ky është një projekt shumë i veçantë i FIBA-s dhe Kosova është pjesë e saj tash e tri vjet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...