KB Peja njofton përforcimin e radhës - Bota Sot
KB Peja njofton përforcimin e radhës

Basketboll

KB Peja njofton përforcimin e radhës

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 06:23
Jordan Martin

Të rikthyerit në elitë, KB Peja kanë vazhduar të konsolidojnë skuadrën me prurje të reja.

Një i tillë është edhe krah qendra amerikan Jordan Martin, që është blerja më e fundit e klubit pejan.

Martin ka qenë pjesë e ekipit Targu Jiu në Liga Nationala të Rumanisë sezonin e fundit.

Ai ka qenë njëri ndër lojtarët më të dalluar të trapezit në Rumani duke shënuar 21.6 pikë dhe 13.1 kërcime për ndeshje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...