Kosova sot i mëson kundërshtarët e saj të parakualifikimeve për FIBA Kupën e Botës 2023 - Bota Sot
Kosova sot i mëson kundërshtarët e saj të parakualifikimeve për FIBA Kupën e Botës 2023

Basketboll

Kosova sot i mëson kundërshtarët e saj të parakualifikimeve për FIBA Kupën e Botës 2023

Më: 29 tetor 2019 Në ora: 09:45
Foto

Shorti për Raundin e Parë të parakualifikimeve për FIBA Kupën e Botës 2023 do të mbahet sot në Shtëpinë e Basketbollit (selinë qendrore të FIBA Botës) në Mies të Zvicrës me fillim nga ora 13:00.

Tetë (8) Përfaqësuese janë regjistruar për të marr pjesë në parakualifikimet për FIBA Kupën e Botës 2023 e ato janë: Kosova, Shqipëria, Bjellorusia, Qipro, Islanda, Luksemburgu, Portugalia dhe Sllovakia.

Shorti në do të jetë “live streamed” dhe do të mund ta ndiqni në rrjetet sociale të FIBA-s dhe të Federatës së Basketbollit të Kosovës. S

eed 1: Islanda dhe Bjellorusia; 

Seed 2: Portugalia dhe Sllovakia; 

Seed 3: Kosova dhe Qipro; 

Seed 4: Luksemburgu dhe Shqipëria. 

Garat në parakualifikimet për FIBA Kupën e Botës 2023 do të fillojnë në shkurt të vitit 2020 dhe do të përfundojnë në shkurt 2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat