Anthony Davis shijon natë historike, Lakers vazhdon me fitore - Bota Sot
Anthony Davis shijon natë historike, Lakers vazhdon me fitore

Basketboll

Anthony Davis shijon natë historike, Lakers vazhdon me fitore

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 09:43
Anthony Davis

Kur LA Lakers transferuan Anthony Davis në verë, skuadra përfundimisht e mori njeriun e duhur.

Por gjashtë herë All-Star rishkroi librat e rekordeve me një performancë të jashtëzakonshme mbrëmë.

Duke luajtur kundër Memphis Grizzlies, Lakers morën fitore 120-91, por Davis ishte i jashtëzakonshëm, duke shënuar 40 pikë dhe 20 kërcime.

Ishte gjithashtu i pari i Lakersit që nga koha kur Shaquille O’Neal e bëri në vitin 2003 kundër Boston Celtics.

Edhe më mbresëlënëse mbetet fakti që ai e arriti këtë për 31 minuta lojë, duke u bërë atë lojtari më i shpejtë në historinë e ligës që arrin këtë gjë.

Chamberlain është personi tjetër i vetëm që regjistroi një ndeshje 40-20 me 25+ gjuajtje të lirë më 2 mars 1962, ditën kur vendosi rekordin më të paprekshëm të NBA-së kur shënoi 100 pikë në një lojë të vetme.

Ndërkohë, LeBron James ndimhoi me 23 pikë dhe tetë asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat