Ky është Artani, dikur kishte fuqi si stuhi në një sport! - Bota Sot
Ky është Artani, dikur kishte fuqi si stuhi në një sport!

Basketboll

Ky është Artani, dikur kishte fuqi si stuhi në një sport!

Nga: K. Goca Më: 30 tetor 2019 Në ora: 11:01
Ky është Artani, dikur kishte fuqi si stuhi në një sport!

Si gjithmonë i matur, kurrë nuk ka folur pa e peshuar fjalën apo siç thonë pa e përtypur!

Është Artan Çerkini, dikur basketbollist i Prishtinës, një kohë sekretar i përgjithshëm i Federatës së Basketbollit të Kosovës, në kohën kur ishte president Belul Beqaj, që njihet nga presidentët me romantikë që kishte basketbolli!

Sepse ishte i hapur dhe fliste atë çka e mendonte madje i thjeshtë për shoqërinë!

Bile Artani atëkohë flitej si në humor se karrigia ku ulej i kushtonte goxha shtrenjtë, sepse kishte peshën e tij si stuhi dhe njihte anën juridike. Artani atëkohë ka qenë kontribuues i madh, sot merret me zejen e avokatit, sigurisht më i qetë në këtë aspekt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat